Trening funkcjonalny

 

TRENING FUNKCJONALNY to trening, którego celem jest poprawa sprawności naszego ciała, potrzebnej podczas wykonywania codziennych czynności, a także w sporcie amatorskim oraz profesjonalnym.

Ten rodzaj treningu kładzie duży nacisk na stabilizację naszych stawów i kręgosłupa oraz wzmocnienie mięśni po to, aby zminimalizować ryzyko występowania urazów w trakcie np.  noszenia ciężkich przedmiotów, wykonywania nagłych ruchów w życiu codziennym, a w sporcie występowanie urazów. Dzięki dobrze dobranym ćwiczeniom nasze ciało ma się stać funkcjonalne (a nie np. tylko silne, czy ładnie wyglądać).

Trening funkcjonalny jest dobierany indywidualnie do każdego Pacjenta na podstawie badania i oceny ciała Pacjenta w różnych ruchach i zadaniach.

W treningu funkcjonalnym skupiamy się na tych elementach, które stanowią u Pacjenta tzw. słabe ogniwo -  element ciała lub ruchu, który może stanowić potencjalne źródło przeciążeń poprzez ograniczony zakres ruchomości, słabą stabilizację lub słabą kontrolę danego ruchu. W treningu funkcjonalnym skupiamy się na prewencji urazów i poprawie sportowych osiągów.
 
Usługi w zakresie Rehabilitacji / Fizjoterapii w Grupie Medycznej Tommed w Katowicach wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ, a także jako usługi prywatne.
Zapraszamy do zapoznania się z CENNIKIEM

 

Kontakt: Rehabilitacja w Katowicach

 

 

Powrót

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2023.