TERAPIA BLIZN

 

CENTRUM TERAPII BLIZN

 

Ośrodek Medyczny Tommed w Katowicach na Śląsku świadczy usługi w zakresie terapii blizn.

Blizna to ślad po zranieniu skóry, zarówno po otarciach jak i zabiegach chirurgicznych czy też oparzeniach. Jest to nowa tkanka, która tworzy się w następstwie gojenia rany- jest zbudowana z tkanki łącznej włóknistej z dużą zawartością kolagenu. Sprawia to, że blizna wyraźnie różni się (kolorem, elastycznością, wytrzymałością czy reakcją na promienie słoneczne) od otaczającej ją skóry. Jednak blizna nie jest tylko kwestią estetyczną - może powodować szereg niepożądanych, uciążliwych zaburzeń.

 

Dlaczego warto skorzystać z Kompleksowej Terapii Blizn ?

Bardzo często blizna jest powodem dolegliwości bólowych, ograniczenia ruchomości czy też zaburzonego napięcia mięśniowego oraz czucia nie tylko swojej okolicy, ale  nawet bardzo oddalonych od siebie części ciała człowieka, pozornie nie mających na siebie wpływu.

Odpowiednio przeprowadzona terapia umożliwia przywrócenie fizjologicznego zakresu ruchu, wyeliminowanie dolegliwości bólowych, normalizację napięcia mięśniowego, poprawienie wyglądu blizny a także przywrócenie prawidłowego czucia.

 

Od kiedy rozpocząć terapię blizny ?

Najlepszym czasem rozpoczęcia terapii jest:

  • ok. 3-4 tygodnie po operacji/urazie (dotyczy operacji ortopedycznych)
  • ok. 5-6 tygodni po operacji jamy brzusznej, w tym cesarskiego cięcia

 

Częstotliwość spotkań:

3-4 razy w tygodniu przez około 2-3 miesiące (w zależności od stanu blizny, jej rozległości, okolicy ciała, czy jest to blizna świeża czy starsza)

 

Terapię blizn prowadzi certyfikowana terapeutka mgr Małgorzata Lytek

 

Usługi w zakresie TERAPII BLIZN w Ośrodku Medycznym Tommed w Katowicach wykonywane są jako usługi prywatne. Zapraszamy do zapoznania się z CENNIKIEM.

 

KONTAKT: REHABILITACJA W KATOWICACH >>

 

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2023.