FIZJOTERAPIA ONKOLOGICZNA, KATOWICE

 

FIZJOTERAPIA ONKOLOGICZNA skierowana do osób borykających się ze skutkami leczenia onkologicznego, zarówno chirurgicznego, jak i zachowawczego.

Fizjoterapia onkologiczna może być prowadzona w trakcie trwania choroby, a w szczególności po zakończeniu jej leczenia. Podstawą terapii onkologicznej są ćwiczenia ruchowe oraz terapia manualna, ewentualnie drenaż limfatyczny. Zabiegi z zakresu fizykoterapii oraz masaż klasyczny są przeciwskazane.

Celem fizjoterapii onkologicznej jest poprawa komfortu i jakości życia pacjentów onkologicznych przez działania przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przywracające samodzielność pacjenta, poprawiające kondycję ogólną pacjenta oraz siłę mięśniową, a także przywracające zakres ruchomości w stawach jeśli uległ ograniczeniu. W stadium paliatywnym choroby fizjoterapia skupia się na działaniu przeciwbólowym oraz zapobiegającym przykurczom i odleżynom.

Usługi w zakresie Rehabilitacji / Fizjoterapii w Grupie Medycznej Tommed w Katowicach wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ, a także jako usługi prywatne. Zapraszamy do zapoznania się z CENNIKIEM

 

Kontakt: Rehabilitacja w Katowicach

 

Powrót

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2023.