FIZJOTERAPIA KARDIOLOGICZNA, KATOWICE

 

FIZJOTERAPIA KARDIOLOGICZNA skierowana jest do osób ze schorzeniami serca, m.in. osób po zawale serca, operacjach kardiochirurgicznych lub z wadami serca. 

Rehabilitacja kardiologiczna ma na celu przywrócenie pacjentowi sprawności oraz umożliwienie normalnego funkcjonowania w codziennym życiu. 

Rehabilitacja kardiologiczna zaczyna się już w szpitalu, około 2 dni po operacji i polega m.in. na wykonywaniu prostych ćwiczeń w łóżku czy krótkich spacerach, aby pacjent opuścił szpital w stanie stabilnym.

Następnie pacjent może zacząć REHABILITACJĘ AMBULATORYJNĄ, prowadzoną pod okiem fizjoterapeuty i opartą na szczegółowym monitorowaniu pracy serca - dobór ćwiczeń uzależniony jest od reakcji układu krążenia na wykonywane zadanie. Fizjoterapeuta ustala plan rehabilitacji na podstawie próby wysiłkowej oraz wyników badań (np. badania EKG metodą Holtera, monitoringu ciśnienia tętniczego krwi czy echo serca).

W terapii kardiologicznej wykorzystuje się elementy treningu wytrzymałościowego, siłowego a także relaksacyjnego i oddechowego.

Usługi w zakresie Rehabilitacji / Fizjoterapii w Grupie Medycznej Tommed w Katowicach wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ, a także jako usługi prywatne.

Zapraszamy do zapoznania się z CENNIKIEM

 

Kontakt: Rehabilitacja w Katowicach

 

Powrót

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2023.