DRENAŻ LIMFATYCZNY, KATOWICE

 

DRENAŻ LIMFATYCZNY jest formą masażu wykorzystywaną najczęściej w terapii antyobrzękowej. Jego celem jest poprawa przepływu i drenażu limfy tj. płynu, który wspomaga oczyszczanie organizmu, a także transportuje przeciwciała i inne potrzebne substancje produkowane w naszym ciele. Drenaż limfatyczny wykonuje się wtedy, gdy w danym obszarze naszego ciała zgromadzi się duża ilość limfy, tworząc obrzęk utrudniający prawidłową pracę układu limfatycznego.

Masaż limfatyczny ręczny polega na rytmicznych, powolnych ruchach rąk terapeuty w kierunku najbliższych węzłów chłonnych, w powtarzalnych sekwencjach mających symulować naturalny przepływ płynów w układzie limfatycznym. Stymuluje to odpływ zastojów limfatycznych i resorbuje nadmiar zgromadzonego płynu, zmniejszając obrzęk.

Wykonuje się również masaż limfatyczny mechaniczny z wykorzystaniem urządzenia z rękawem bądź nogawką, które imituje ruchy rąk terapeuty. Można zastosować sam drenaż mechaniczny, jednak najlepsze efekty uzyskujemy łącząc drenaż limfatyczny ręczny z drenażem mechanicznym.

Obrzęki limfatyczne dotykają najczęściej stóp, kostek, łydek (np. po długim siedzeniu czy uczuciu ciężkich nóg lub jako powikłanie po chorobie nowotworowej), dłoni, przedramion, ramion (tutaj najczęściej po leczeniu onkologicznym).

Usługi w zakresie Rehabilitacji / Fizjoterapii w Grupie Medycznej Tommed w Katowicach wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ, a także jako usługi prywatne. Zapraszamy do zapoznania się z CENNIKIEM

 

Kontakt: Rehabilitacja w Katowicach

 

Powrót

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2023.