FIZJOTERAPIA DLA KOBIET PO MASTEKTOMII, KATOWICE

 

FIZJOTERAPIA DLA KOBIET PO MASTEKTOMII jest kompleksową terapią usprawniającą skierowana do kobiet po chirurgicznym leczeniu raka piersi. Pomagamy również paniom po leczeniu zachowawczym. 

Działania rozpoczynamy od wczesnej edukacji pooperacyjnej u pań, które operację przechodzą w naszym szpitalu przy ul. Fredry 22 w Katowicach, jeszcze w trakcie pobytu na oddziale. Edukujemy pacjentki w zakresie postępowania po zabiegu, m.in. czego należy unikać, co stosować, jak dbać o ranę, pokazujemy również proste ćwiczenia oraz automasaż, czyli profilaktykę obrzęków.

Na kolejny etap rehabilitacji zapraszamy panie do naszych ambulatoriów w Katowicach przy ul. Łętowskiego 32 oraz ul. Sowińskiego 50. Na tym etapie skupiamy się na zapobieganiu przykurczom, utrzymaniu zakresu ruchu w ramieniu po stronie operowanej (lub jego poprawie, jeśli po zabiegu doszło do jego zmniejszenia), poprawiamy elastyczność i ruchomość blizny pooperacyjnej, wzmacniamy osłabione mięśnie, poprawiamy ogólną kondycję pacjentki, a także wdrażamy profilaktykę antyobrzękową oraz terapię obrzęku (bandażowanie, stosowanie rękawów uciskowych, drenaż limfatyczny, kinesiotaping).

Usługi w zakresie Rehabilitacji / Fizjoterapii w Ośrodku Medycznym Tommed w Katowicach wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ, a także jako usługi prywatne. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.

 

Kontakt: Rehabilitacja w Katowicach

 

Powrót

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2023.