Gastroskopia i kolonoskopia w Katowicach

 

Gastroskopia i kolonoskopia w Katowicach

Grupa Medyczna Tommed świadczy usługi w zakresie badań endoskopowych, w tym bezbolesnej gastroskopii i komfortowej kolonoskopii (w ramach NFZ i komercyjnie w oparciu o cennik). Badania są wykonywane przez lekarzy specjalistów w przyjaznych dla pacjenta warunkach. Gastroskopia pozwala na skuteczną diagnostykę przełyku, żołądka i dwunastnicy, a kolonoskopia jelita grubego. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wykonać gastroskopię lub kolonoskopię, zwróć się do polecanych lekarzy cieszących się doskonałą opinią w Katowicach.

Zarówno gastroskopia, jak i kolonoskopia mają opinię badań nieprzyjemnych, ale przeprowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów oraz przy życzliwej współpracy z pacjentem nie trwają długo, a ich dokuczliwość jest ograniczona do minimum. Zabiegi przebiegają bezboleśnie i w komfortowych warunkach.

 

Kiedy i gdzie wykonać gastroskopię lub kolonoskopię?

Gastroskopia jest zazwyczaj wykonywana, jako badanie profilaktyczne. Często wykonuje się ją w przypadku dolegliwości układu pokarmowego (np. zgagi, przewlekłych bólów brzucha, stanów zapalnych żołądka lub przełyku). Dzięki badaniu gastroskopowemu lekarz ma dokładny wgląd do przełyku, żołądka czy dwunastnicy i jest w stanie ocenić stan zdrowotny miejsc, gdzie zazwyczaj mogą pojawiać się schorzenia i stany zapalne.

Kolonoskopia umożliwia lekarzom zbadanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego, przede wszystkim jelita grubego. Pozwala m.in. na zdiagnozowanie chorób jelita, usuwanie polipów bezpośrednio z miejsc, gdzie zostaną zlokalizowane oraz tamowanie krwawień dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Dzięki badaniu gastroskopowemu oraz kolonoskopowemu w Grupie Medycznej Tommed w Katowicach lekarz oceni stan Twojego układu pokarmowego i w razie potrzeby skieruje Cię do odpowiedniego specjalisty. Oferujemy bezbolesne i komfortowe badania zarówno w ramach NFZ, jak i komercyjnie w oparciu o przystępny cennik usług medycznych.

 

Badanie gastroskopowe - przebieg

W trakcie badania gastroskopowego pacjent leży na lewym boku. Aby zapewnić maksymalnie bezbolesną gastroskopię, znieczulamy miejscowo gardło. Zdajemy sobie sprawę z dyskomfortu osoby badanej w trakcie gastroskopii, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby działania były przeprowadzone sprawnie i jak najmniej odczuwalne.

Między szczęki osoby badanej umieszczany jest odpowiedni ustnik, przez który wprowadza się fiberoskop. Średnica tego przyrządu wynosi zaledwie około 1 centymetra. Na tym etapie lekarz współdziała z badaną osobą, aby gastroskopia była dla niej jak najmniej dokuczliwa. Badanie gastroskopowe trwa zazwyczaj jedynie kilka minut. Po badaniu lekarz wydaje odpowiednią opinię na temat stanu zdrowia pacjenta.

 

Komfortowe badanie kolonoskopowe - gdzie w Katowicach?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz poddać się komfortowej kolonoskopii, zwróć się do wykwalifikowanych lekarzy ośrodka Tommed w Katowicach. Zapewniamy dogodny cennik badań. Wbrew pozorom i stereotypowym opiniom kolonoskopia jest zazwyczaj dobrze znoszona przez pacjentów, a odpowiednio przeprowadzona jest bezbolesna i komfortowa.

Pacjent przebiera się w odzież ochronną i kładzie na leżance, najczęściej na lewym boku. Kolana zostają podciągnięte ku brodzie. W trakcie kolonoskopii lekarz może poprosić o zmianę pozycji, aby uwidocznić odpowiednie części jelit. Stosowane jest znieczulenie miejscowe lub w szczególnych przypadkach ogólne, podawane dożylnie. Badanie kolonoskopowe trwa zazwyczaj od 15 do 45 minut.

 

Badania endoskopowe w GRUPIE MEDYCZNEJ Tommed

Grupa Medyczna Tommed oferuje wykonanie badań endoskopowych, m.in. komfortowej kolonoskopii i bezbolesnej gastroskopii.

Świadczymy usługi medyczne w tym badania endoskopowe w ramach NFZ i komercyjnie. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem kolonoskopii, gastroskopii oraz innych badań wykonywanych w naszym ośrodku medycznym w Katowicach. Jesteśmy polecanym i cieszącym się doskonałą opinią wśród pacjentów ośrodkiem.

 

GASTROSKOPIA I KOLONOSKOPIA: informacje dodatkowe

Jak przygotować się do zabiegu

Jak przebiega badanie

 

Kontakt: oddział gastroenterologii

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2023.