Świadczenia telemedyczne dostępne dla grupy pacjentów POZ Tommed

 

1. TeleSerce - program DIAGNOSTYKI I OPIEKI telekardiologicznej

Pacjent otrzymuje do domu na określny czas domowy aparat EKG z funkcją transmisji danych do Centrum Telemedycznego (telemonitornig 24h/7d) wraz z ciśnieniomierzem.

Pacjent jest szkolony i wdrażany do usługi, w tym ma telewizytę włączającą z lekarzem kardiologiem.
Pacjent ma możliwość przeprowadzania badań w warunkach domowych bez konieczności rezygnacji czy ograniczeń w codziennych obowiązkach. Pacjent zyskuje możliwość szybkiej diagnozy i podjęcia leczenia w komfortowych warunkach – przy ograniczonej liczbie wizyty u lekarza, braku konieczności czekania w kolejkach do lekarza kardiologa, pod opieką swojego lekarza rodzinnego POZ Tommed wspieranego przez zespół specjalistów z Centrum Telemedycznego.

W zależności od potrzeb i stanu zdrowia pacjenta, lekarz rodzinny POZ Tommed kieruje pacjenta do udziału w programie TeleSerce w wariancie Diagnostyka lub w wariancie Opieka.

Program DIAGNOSTYKI telekardiologicznej TeleSerce

  • Na okres do 30 dni
  • w celu zdiagnozowania pacjenta, który zgłasza dolegliwości takie jak: kołatanie serca, nieprawidłowe ciśnienie tętnicze bądź tętno, zawroty głowy, zasłabnięcia, omdlenia, duszności, ból w klatce piersiowej, łatwe męczenie po wysiłku

ULOTKA

Program OPIEKI telekardiologicznej TeleSerce

  • na okres od 1 do 12 miesięcy (nie dłużej niż do 31.12.2022)
  • dla pacjentów leczonych kardiologicznie, w celu zapewnienia telemonitoringu i teleopieki w domu pacjenta

ULOTKA 

 

2. Program OPIEKI TeleDiabeto

  • na okres od 1 do 12 miesięcy (nie dłużej niż do 31.12.2022)

Usługa przeznaczona dla pacjentów diabetologicznych lub wymagających diagnozy pod kątem glikemii.

Pacjent otrzymuje do domu na określny czas zdalny glukometr z modułem z transmisji danych do Centrum Telemedycznego (telemonitornig 24h/7d). Umożliwia to zdalny poziom gliekemii we krwi, wsparty całodobowym monitoringiem Centrum Telemedycznego, który je analizuje i w razie koniczności udziela Pacjentowi porad. Wyniki pomiarów glikemii trafiają do lekarza rodzinnego w Tommed w formie „elektronicznego dzienniczka pomiarów, co odciąża pacjenta i umożliwia jednocześnie pełną analizę i porównanie wyników, a tym samym zapewnia lepszą i bardziej komfortową opiekę pacjenta.

ULOTKA

 

3. PROGRAM TELEKARDIO

W ramach projektu nasza placówka POZ została doposażona w nowoczesny aparat EKG, umożliwiający pełny zapis EKG (12 synchronicznych odporowadzeń (kończynowe: I, II, III, avR, avL, avF oraz przedsercowe: V1 – V6), przeznaczony do pracy w systemie teleEKG. Badanie EKG pacjenta, zlecane przez lekarza POZ i wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym, jest w czasie rzeczywistym wysyłane do wysokospecjalistycznego Centrum Telemedycznego Telemedycyny Polskiej, gdzie badanie EKG jest opisywane do 30 minut  przez lekarza kardiologa. A zlecający badanie lekarz prowadzący POZ otrzymuje jego wynik jeszcze podczas wizyty pacjenta w placówce, w razie konieczności może także je skonsultować z dyżurującym w Centrum Telemedycznym lekarzem kardiologiem, dzięki czemu pacjent zyskuje dostęp do szybkiej i specjalistycznej diagnostyki i możliwości optymalnego leczenia lub dalszych badań.  

 

Odpłatność w projekcie:

Dla pacjentów POZ Tommed o szczególnych potrzebach, udział w projekcie jest BEZPŁATNY. 
Przy czym ilość miejsc jest ograniczona.

 

Kto może skorzystać nieodpłatnie ze świadczeń telemedycznych w ramach projektu:

Program w 2022 r. jest nieodpłatny dla grupy pacjentów POZ Tommed – osób o szczególnych potrzebach, w tym indywidualnych, wynikających z braku pełnej sprawności, tj. w szczególności:

  • osób starszych i osłabionych chorobami; 
  • kobiet w ciąży; 
  • osób z małymi dziećmi, w tym z wózkami dziecięcymi; 
  • osób na wózku inwalidzkim, poruszających się o kulach, o ograniczonej możliwości poruszania się; 
  • osób niewidomych i słabo widzących; 
  • osób głuchych i słabo słyszących; 
  • osób głuchoniewidomych; 
  • osób z niepełnosprawnościami psychicznymi i intelektualnymi; 
  • osób mająca trudność w komunikowaniu się z otoczeniem (także z rozumieniem języka pisanego albo mówionego)
  • osób o nietypowym wzroście
  • osób z ciężkim lub nieporęcznym bagażem, towarem

 

Informacja o Centrum Telemedycznym Telemedycyny Polskiej S.A.

20220131_tp

Podmiotem wspierającym POZ Tommed we wdrożeniu usług telemedycznych jest spółka Telemedycyna Polska S.A., z którą zawarto umowę na wdrożenie komponentu cyfrowego. 

Telemedycyna Polska S.A. jest zarejestrowanym podmiotem leczniczym udzielającym wyłącznie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. Pełni rolę kardiologicznego centrum diagnostyczno-monitorującym. Posiada 15-letnie doświadczenie w zdalnej opiece kardiologicznej i senioralnej. 

Prowadzi całodobowe Centrum Telemedyczne zatrudniające: ratowników medycznych wyszkolonych w zakresie opieki nad pacjentem kardiologicznym, lekarzy kardiologów dziecięcych i dorosłych, lekarzy internistów, dyrektora medycznego i kierownika Centrum Telemedycznego, rejestratorki medyczne, telekonsultantów pacjenta, szkoleniowców i edukatorów. Całodobowy 24/7 dyżur lekarzy i ratowników medycznych – zapewnia szybką reakcję w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia.
Pod stałą opieką Telemedycyny Polskiej znajduje się 3,5 tys. pacjentów, a każdego roku ilość opisanych badań EKG wynosi 60 tys. 

Kontakt do Biura Obsługi Pacjenta Telemedycyny Polskiej S.A. 
32/376 14 55
od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 

https://telemedycynapolska.pl/

 

Załączniki do pobrania – dokumenty dla Pacjenta

Regulamin projektu

Regulamin udzielania świadczeń telemedycznych

Obowiązek informacyjny RODO

baner_unia_mz

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2023.