Postępowanie po badaniu - gastroskopia i kolonoskopia

 

POSTĘPOWANIE PO BADANIU – GASTROSKOPIA

Po znieczuleniu miejscowym gardła należy powstrzymać się od picia i jedzenia przez około godzinę aby uniknąć zachłyśnięcia. Po znieczuleniu dożylnym można pić i jeść dopiero po 2 godzinach. Po pobraniu wycinków zalecanie jest spożywanie chłodnych pokarmów. Wystąpienie niepożądanych objawów, takich jak silny ból brzucha, oddanie smolistego stolca, wymioty należy zgłosić lekarzowi. Po badaniu w znieczuleniu dożylnym konieczna jest opieka osoby towarzyszącej. Nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych przez 12 godzin od badania.

 

POSTĘPOWANIE PO BADANIU – KOLONOSKOPIA

Przez 2 godziny po badaniu w znieczuleniu nie można jeść ani pić. Po tym czasie można rozpocząć dietę lekkostrawną. W razie wystąpienia dolegliwości po badaniu (bóle brzucha, krwawienie, gorączka, dreszcze) należy skontaktować się z lekarzem.

Po badaniu w znieczuleniu dożylnym konieczny jest powrót do domu w towarzystwie osoby towarzyszącej. Nie można prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać prac wymagających precyzji w ciągu 12 godzin od badania.

 

KONTAKT: DIAGNOSTYKA - PRACOWNIA ENDOSKOPOWA

Kontakt: Szpital - Oddział Gastroenterologiczny

 

Powrót

logo funduszy europejskich, flaga polski i logo unii europejskiej

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2023.