Bieg "Zdążyć przed rakiem"

ZPR2022_banner

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 8 edycji akcji Zdążyć Przed Rakiem.

Po dwóch latach przerwy (wydarzenie z uwagi na pandemię odbywało się wirtualnie) wracamy do Parku Zadole w Katowicach!

Tym razem poza profilaktyką chorób nowotworowych piersi promujemy profilaktykę chorób nowotworowych gruczołu krokowego u mężczyzn. Działamy RAZEM, bo... PO PIERWSZE PROFILAKTYKA.

Bieg odbędzie się w dniu 1.10.2022 r., a wziąć w nim udział może każdy, kto opłaci wpisowe (w całości przeznaczane na cele statutowe fundacji w tym bezpłatne badania profilaktyczne u kobiet i mężczyzn) w wysokości 50 zł i zdecyduje się przebiec lub przespacerować dystans ok. 5 km. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy oraz pamiątkowy medal.

Dla dzieci zostanie wyznaczony dystans ok 300 m - udział dzieci w biegu jest bezpłatny.  Młodzi biegacze również mogą liczyć na wspaniały gadżet i medale!

ZAPISY DOROŚLI >>

ZAPISY DZIECI >>

UWAGA: istnieje możliwość zapisania się na wersję wirtualną biegu dla osób nie mogących być z nami stacjonarnie w Parku Zadole w Katowicach, bądź chcących pokonać dystans w innym miejscu.

ZAPISY BIEG WIRTUALNY >>

W miasteczku biegowym czeka na Was wiele atrakcji m.in. kawiarnia Zdążyć Przed Rakiem, Strefa Sportu - gdzie można wykręcać kilometry na specjalnych trenażerach rowerowych, Strefa Rehabilitacji i wiele innych...

Organizatorem wydarzenia, objętego honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Pana Marcina Krupy jest FUNDACJA ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM. Współorganizatorami: Radny Miasta Katowice Pan Krzysztof Pieczyński Partnerem medycznym Akcji oraz jej współorganizatorem jest GRUPA MEDYCZNA TOMMED.

Celem Akcji „Zdążyć Przed Rakiem” jest promowanie profilaktycznych badań piersi wśród młodych kobiet – zwrócenie uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na raka piersi wśród pań powyżej 25 roku życia, zachęcenie ich do regularnych badań i zdrowego stylu życia.

Dodatkowo tym razem zwracamy się też do panów.

Rak prostaty jest coraz częściej wykrywaną u mężczyzn chorobą. Powodem jest wydłużające się życie, bo choroby nowotworowe są często wynikiem starzenia się naszego organizmu. Ale jest i inna przyczyna. Mamy do dyspozycji coraz lepsze metody diagnostyczne, dzięki którym rozpoznajemy ten nowotwór nie tylko wcześniej, ale także częściej.

 

logo funduszy europejskich, flaga polski i logo unii europejskiej

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2022.