WADY POSTAWY U DZIECI

 

Ośrodek Medyczny Tommed w Katowicach na Śląsku świadczy usługi w zakresie terapii wad postawy u dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzieży.

Na wizytę wskazane jest przyniesienie posiadanej dokumentacji medycznej oraz wygodny strój sportowy.


Wady postawy u dzieci
 są obecnie jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Stale rośnie liczba dzieci i młodzieży zagrożonych wadami postawy. Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Zaniedbanie problemu wad postawy w młodym wieku może prowadzić do nieodwracalnych zmian w układzie kostnym po zakończeniu wzrostu kostnego. Dbanie o prawidłowy rozwój oraz profilaktyka złych nawyków mogą ustrzec przed ich powstaniem. Bardzo ważne jest wykrycie wszystkich schorzeń wad postawy w wieku dziecięcym. Wcześniejsze wykrycie pozwala na łatwiejsze leczenie.

 

WADY POSTAWY DZIECKA - LECZENIE

Rehabilitacja TOMMED w Katowicach proponuje program ćwiczeń profilaktycznych oraz terapeutycznych przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzieży.

Plan terapii dostosowywany jest indywidualnie do wady postawy jaka występuje u dziecka – proponujemy indywidualny program dla każdego pacjenta.

W terapii dzieci z wadami postawy wykorzystujemy m.in.:

 

Czytaj więcej SKOLIOZA U DZIECI >>

Czytaj więcej TERAPIA CHOROBY SCHEUERMANNA >>


Usługi w zakresie WADY POSTAWY U DZIECI w Ośrodku Medycznym Tommed w Katowicach wykonywane są jako usługi prywatne. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.

 

Kontakt: Rehabilitacja w Katowicach

 

 

Powrót

logo funduszy europejskich, flaga polski i logo unii europejskiej

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2023.