SKOLIOZA U DZIECI

 

Ośrodek Medyczny Tommed w Katowicach na Śląsku świadczy usługi w zakresie leczenia zachowawczego skolioz u dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzieży.

Na wizytę wskazane jest przyniesienie posiadanej dokumentacji medycznej oraz wygodny strój sportowy.

 

LECZENIE ZACHOWAWCZE SKOLIOZ

Skolioza jest najczęściej występującą wadą postawy u dzieci. Do jej powstania przyczyniają się najczęściej brak ruchu oraz nieprawidłowa postawa przyjmowana przez dziecko podczas siedzenia.

Skolioza idiopatyczna (SI) jest zniekształceniem trójpłaszczyznowym kręgosłupa i związanych z nim części narządu ruchu: klatki piersiowej i miednicy, a także narządów wewnętrznych.

Skoliozy nie wolno lekceważyć, ponieważ może doprowadzić do groźnych powikłań.

 

SKOLIOZA U DZIECI - LECZENIE

Celem leczenia zachowawczego skoliozy jest zahamowanie progresji skrzywienia i stworzenie lepszych warunków do wzrastania kręgosłupa oraz klatki piersiowej.

Leczenie skolioz idiopatycznych odbywa się indywidualnie ze względu na trójpłaszczyznowy charakter zniekształcenia.

Leczenie zachowawcze skolioz idiopatycznych w Rehabilitacji TOMMED w Katowicach opiera się głównie na metodzie Dobosiewicz (DoboMed).

 

METODA DOBOSIEWICZ

Metoda rehabilitacji opracowana przez prof. dr hab. n. med. Krystynę Dobosiewicz i stosowana w leczeniu skoliozy. Metoda Dobosiewicz ma na celu uruchomienie żeber po wklęsłej stronie skrzywienia i mobilizację poszczególnych segmentów ruchowych kręgosłupa, zahamowanie rotacji kręgów poprzez zwiększenie kifozy piersiowej, uzyskanie wyrównania się czynności bioelektrycznej mięśni strony wklęsłej i wypukłej w pozycji skorygowanej oraz utrwalenie uzyskanej korekcji w pozycji pionowej i podczas chodu.

Metoda Dobosiewicz znajduje zastosowanie w zachowawczym leczeniu dziecięcych i młodzieńczych skolioz idiopatycznych. Źródło Wikipedia

 

Czytaj więcej WADY POSTAWY U DZIECI >>

Czytaj więcej TERAPIA CHOROBY SCHEUERMANNA >>

 

Usługi w zakresie SKOLIOZY U DZIECI w Ośrodku Medycznym Tommed w Katowicach wykonywane są jako usługi prywatne. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.

 

Kontakt: Rehabilitacja w Katowicach

 

 

Powrót

logo funduszy europejskich, flaga polski i logo unii europejskiej

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2023.