Blizna ? Niekoniecznie na całe życie !

06.05.2019

Terapia Blizn

 

Blizna to ślad po zranieniu skóry, zarówno po otarciach jak i zabiegach chirurgicznych czy też oparzeniach. Jest to nowa tkanka, która tworzy się w następstwie gojenia rany jest zbudowana z tkanki łącznej włóknistej z dużą zawartością kolagenu. Sprawia to, że blizna wyraźnie różni się (kolorem, elastycznością, wytrzymałością czy reakcją na promienie słoneczne) od otaczającej ją skóry. Jednak blizna nie jest tylko kwestią estetyczną - może powodować szereg niepożądanych, uciążliwych zaburzeń.

Dlatego warto skorzystać z Kompleksowej Terapii Blizn ?

Bardzo często blizna jest powodem dolegliwości bólowych, ograniczenia ruchomości czy też zaburzonego napięcia mięśniowego oraz czucia. Odpowiednio przeprowadzona terapia umożliwia przywrócenie fizjologicznego zakresu ruchu, wyeliminowanie dolegliwości bólowych, normalizację napięcia mięśniowego, poprawienie wyglądu blizny a także przywrócenie prawidłowego czucia. Od kiedy rozpocząć terapię blizny? Najlepszym czasem rozpoczęcia terapii jest: ok. 3-4 tygodnie po operacji/urazie (dotyczy operacji ortopedycznych) ok. 5-6 tygodni po operacji jamy brzusznej, w tym cesarskiego cięcia. Terapie prowadzą nasi certyfikowani fizjoterapeuci wyspecjalizowani w terapii blizn.

Szczegółowe informacje celem konsultacji i zapisów na terapię pod numerami
tel.: 32 607 21 11 / 32 258 93 25
rehabilitacja@tommed.pl, fizjoterapia@tommed.pl

 

loga funduszy europejskich, województwa śląskiego, tommedu i unii europejskiej loga funduszy europejskich, województwa śląskiego, tommedu i unii europejskiej

© GRUPA MEDYCZNA TOMMED 2016.